Adana'da Ne Yenir?

Adana'da Ne Yenir?

Yemek denince ilk akla gelen şehir olan Adana'ya gidecek olanlar için harika bir yemek programı hazırladık. Eğer Adana'ya gidiyorsanız işte size mutlaka görmeniz gitmeniz ve yemeniz gerekenler...

Kazım Büfe

Adana'da muzlu süt deyince herkesin söyleyeceği adres olan Kazım Büfe, Adana'da güzel bir sabah başlangıcı olarak listemizin ilk sırasında yer alıyor. Güne güzel ve lezzetli bir başlangıç yapmak ve enerji kazanmak için Kazım Büfe'ye uğrayarak muzlu sütünüzü içmeyi unutmayın ;)

Vizyon Kebap

Adana'da hemen hemen her yerde güzel kebap yiyebilirsiniz. Adana'da kebaplar acılı ve acısız olarak ikiye ayrılıyor. Vizyon kebap ise lezzetli kebabının yanı sıra Adana'da sadece kendilerine özgü yaptıkları; tereyağında közlenmiş patlıcan ve üstü kaşar kaplı lezzeti kebabınız gelene kadar sizi kendinizden geçirecek kadar lezzetli. Adana'da aklımızda kalan en iyi lezzet olarak bu mekana özel közde patlıcanı diyebiliriz. Burada yemek öncesi gelen masa dolusu meze ve 1 porsiyon kebap için 24TL ödüyorsunuz.


Madenci Kahve

Yediğiniz kebap sonrası ara bir mola için türk kahvesi harika bir seçim olacaktır. Lezzetli kahvesinin yanında, isme özel sunumuyla ön plana çıkan Madenci Kahve bir mola vermek için çok ideal bir mekan. Adana'ya geldiğinizde buranın kahvesini içmenizi tavsiye ederiz.

Kuruköprü Şalgam

Tabii ki Adana denince akla ilk gelen şeylerden bir tanesi Şalgam. Yediğiniz yemeklerin yanında içecek olarak tercih edebileceğiniz gibi dönüş yolunda da yanınıza almak isteyeceğiniz bu lezzetin en iyi adreslerinden bir tanesi kuşkusuz Kuruköprü Şalgam.

Yeni Uğur Cezerye

Adana'da hem lezzetine varıp, hem de dönüşte tanıdıklarınıza hediye olarak götürebileceğiniz cezeryenin en iyi, en taze ve en lezzetli halini Adana'da Yeni Uğur Cezerye'de bulabilirsiniz. Burada cezerye yedikten sonra, bundan önce yediklerimiz neydi diyeceksiniz :)

Sosyal Medyada Paylaş:

Yorumlar (0)

İlk yorum yapan sen ol!


Yorum Ekle