Bursa'da Ne Yenir?

Bursa'da Ne Yenir?

Yemek denince özellikle de kebap denince ilk akla gelen şehirlerden bir tanesi de Bursa'dır. Özellikle İskender Kebabı ile meşhur olan Bursa'da nerede neler yenir sizler için derledik...

Cumalıkızık Taş Evi Kahvaltı

Bursa'nın en önemli tarihi yerlerinden biri olan Cumalıkız Köyü, aynı zamanda kahvaltılarıyla ünlenmiş bir yer. Birbirinden lezzetli ve doğal ürünlerin sunulduğu Taş Evi'nde ise harika lezzetlerle dolu bir kahvaltı yapabilirsiniz. Birbirinden farklı lezzetler, acılı ezme, peynir çeşitleri, sigara böreği, yaprak sarma, peynir topu, organik domates ve salatalık, yanınızda sürekli sıcak duran bir demlik çay ve çok daha fazlasına, kişi başı 20TL ödeyerek uzun süre acıkmayacağınız leziz bir kahvaltı ile güne başlayabilirsiniz.

Köfteci Yusuf

Bursa'nın bir çok noktasında bulunan Köfteci Yusuf, köfte konusunda gerçekten harikalar yaratan bir mekan. Köfte dışında, etin bir çok çeşidini ızgara olarak yiyebileceğiniz bu mekanı mutlaka denemelisiniz. Lezzeti konusunda öne çıkan ve mutlaka belirtmek istediğimiz iki farklı konu daha var. Bunlardan birincisi hızlı servisi, diğeri ise uygun fiyatı... Şöyle ki; 3 kişinin doyabileceği yarım kilo köfteyi 30TL'ye yiyebilirsiniz. Bu lezzetleri bu kadar hızlı ve bu kadar uygun fiyata başka yer bulamazsınız diyebiliriz. Ayrıca yemekten sonra harika bir tahinli kaymaklı ekmek kadayıfı yemeyi de unutmayın diyoruz :)

Uludağ Kebapçısı Cemal & Cemil Usta

Bursa denince ilk akla gelen yemek kuşkusuz İskender Kebabı. İskender Kebabını Bursa'da en iyi yapan yerlerin başında Cemal & Cemil Usta geliyor. Etin lezzeti, tereyağın ete verdiği tat ve harika yoğurdu ile size güzel bir İskender deneyimi sunuyor. Ayrıca yanında gelen turşular ise gerçekten bir harika ;) Ancak 28TL porsiyon fiyatı bize göre biraz pahalı diyebiliriz.

Kafkas Kestane Şekeri

Bursa denince kuşkusuz akla gelen ilk tatlı kestane şekeridir. Kestane şekeri denince de tabii ki Kafkas. Uzun yıllardır kestane şekeri konusunda en lezzetli ve kaliteli ürünleri üreten Kafkas, bizim de tavsiyemiz olacak. Kırık kestane ve bütün kestane olarak iki farklı kalitede sunulan ürünlerinin tadı aynı ancak fiyat olarak neredeyse iki katı diyebiliriz. Bu da kestaneyi bütün olarak koruyarak tatlı haline getirmenin zorluğundan kaynaklanıyor. Eğer kestaneler illa bütün olmasın diyorsanız, kırık kestane tatlısını da tercih edebilirsiniz.

Bağdat Hurma Tatlısı

İlk olarak Bursa'da yapılmaya başlanan bu tatlı, inanılmaz derecede hafif ve lezzetli olmasıyla kısa zamanda Bursa'da yayılmaya başladı. Biraz tulumba tatlısını andıran ancak lezzeti ile oldukça farklı olan bu tatlıyı Bursa'ya gelmişken denemenizi tavsiye ederiz. Kilosu 20TL olan bu tatlıyı paket yaptırarak yolluk da yapabilirsiniz ;)

Sosyal Medyada Paylaş:

Yorumlar (0)

İlk yorum yapan sen ol!


Yorum Ekle