Hatay Antakya'da Ne Yenir?

Hatay Antakya'da Ne Yenir?

Antakya yemek konusunda Türkiye'nin en iyi şehirlerinden bir tanesi. Birbirinden meşhur lezzetleri dışında, doğal ve tadına doyamayacağınız geleneksel tadlarla da size harika bir yemek ziyafeti sunuyor.

Antakya'da sizler için yaptığımız yemek turu sonrası işte size tavsiyelerimiz... Bu arada hatırlatmak isteriz ki eğer Antakya ziyareti yapmak istiyorsanız size 1 gün yeterli olamayacaktır. En azından 2 günü orada geçirmeniz daha iyi olacaktır ;)

Ayrıca Antakya yemekleriyle ön plana çıkarken fiyatlarıyla da bizi gerçekten çok şaşırttı. Antakya'da, Türkiye'nin bir çok şehrinden çok daha uygun fiyatlara çok daha iyi yemekler yiyebiliyorsunuz.

Yusuf Dayı Kahvaltı

Harika bir manzara eşliğinde bir sofra dolusu lezzetli ve doğal ürünlerle dolu kahvaltı masası sizi bekliyor. Her bir tabağında tadına doyamayacağınız farklı bir lezzet sizi bekliyor olacak. Özellikle kekik salatasının lezzeti unutamayacaklarınız arasında, balı ise tam bir efsane diyebiliriz. Patates kızartmasına kadar herşeyin doğal olduğu bu sofradan doymadan kalkmanız imkanız. Üstelik bu harika kahvaltı için kişi başı 20TL ödüyorsunuz.

Vakıflı Köyü Kahvaltı Salonu

Antakya'da bir diğer unutamadığımız kahvaltı şöleni de Vakıflı Köyü'nde bizi karşıladı. Yine bir masa dolusu leziz ve doğal kahvaltı ile güne başladık. Özellikle orada yaptıkları katıklı tandır ekmeğinden defalarca istedik :) Bol tereyağında yumurtanın tadı da gerçekten bambaşkaydı. Bu harika kahvaltının ücreti ise kişi başı 20TL.

Çınaraltı Közde Künefe

Antakya'nın en meşhur ve en iyi künefelerinden bir tanesi. Özelliği ise elde yapılıyor olması ve közde pişirilmesi. Elde yapılıyor olması sebebiyle diğer künefelere oranla daha kalın olduğunu söyleyebiliriz. Lezzet olarak peynirini biraz fazla da bulsak son derece güzel olduğunu söyleyebiliriz. Burada bir porsiyon künefenin ücreti ise 7TL. 

Muhtarın Yeri

Antakya'nın en meşhur ve lüks yerlerinden bir tanesi diyebiliriz. Tüm etlerinin yanında tüm mezeleri de gerçekten çok leziz. Özellikle Antakya usulü ortasında kavrulmuş et ile gelen çiğ köfte gerçekten çok lezzetliydi. Antakya turunda bu mekana mutlaka gelmelisiniz. Burada künefenin porsiyonu 6TL'den yiyebilirsiniz. Üstelik yanında içtiğiniz sulara da para alınmıyor.

Ferah Künefe

Hatay Antakya denince ilk akla gelen şey kuşkusuz künefe. İyi künefe'yi Antakya'nın bir çok yerinde yiyebilirsiniz. Ancak Ferah Künefe Antakya'nın en iyi künefelerinden bir tanesini yapıyor. Antakya gezinizde, Antakya merkezinde bulunan Ferah Künefe'den künefe yemeyi unutmayın. 

Kocaoğlu Dostlar Kebap Salonu

Antakya denince akla ilk gelen yemeklerden bir tanesi olan tepsi kebabı yemek için ziyaret ettiğimiz bu mekan bize gerçekten çok lezzetli bir tepsi kebabı deneyimi sundu. 3 kişilik tepsi kebabı siparişimiz, bir tepsi dolusu et ile karşımıza geldi. Tandır ekmeğiyle bana bana yediğiniz bu lezzet gerçekten bambaşka. Tepsi kebabının fiyatı ise 1/2 kilo 30TL.


Güler Tatlıcısı

Antakya'nın meşhur tatlılarından çıtır kabak tatlısını en iyi yapan yerlerden bir tanesi. Antakya gezimizin son durağı olan bu mekanda dönüş için bol bol çıtır kabak tatlısı almayı unutmadık. Taş krecinde tutularak sert bir kıvama getirilen kabak tatlısının tadı hala damağımızda :) Kilosu 12TL olan bu harika tadı kesinlikle kaçırmayın.

Sosyal Medyada Paylaş:

Yorumlar (0)

İlk yorum yapan sen ol!


Yorum Ekle