İstanbul'un En İyi Dondurmacıları

İstanbul'un En İyi Dondurmacıları

Yaz aylarının vazgeçilmez lezzeti dondurmayı İstanbul'da en iyi yapan mekanları sizler için topladık. Birbirinden güzel, birbirinden doğal dondurma ve sorbeleri bulabielceğiniz adresleri sizin için bu yazıda topladık.

İşte İstanbul'da yiyebileceğiniz en iyi dondurmaların adresleri...

Serez Dondurmacısı

Türkiye'nin ilk gurme dondurması sloganıyla yola çıkan ve en doğal dondurmaları üreten bu mekanın dondurmaları gerçekten bir harika. Gurme dondurmaları Türkiye’nin ilk gerçek gurme dondurma olma özelliğini taşıyor. Sorbelerinde hiç şeker katkısı aramayın, tamamen mevsimindeki en güzel meyveyi kendi şekeriyle sunar. Yoğurtlu dondurmaları da ayrı bir güzel. Bizden söylemesi. İstanbul'da, Maltepe ve Kartal'da , Alaçatı'da ise bir şubesi bulunuyor.

MUA Dondurma

İtalyan usulü el yapımı reçetesiyle, mevsiminde yetişen en taze ürünler, hiçbir koruyucu ve katkı eklenmeden hazırlanan dondurmalar damaklarla buluşuyor. MUA'nın bütün iddiası doğallık ve lezzet. Gerçekten de dondurmaları İstanbul'un en güzel dondurmaları listesine girecek kadar güzel. 

YUSDO - Yaşar Usta'nın Sorbe ve Dondurması

Özellikle Sorbeleriyle size gerçek meyve lezzetini sunan bu mekanda mevsimine uygun en iyi meyvelerden sorbe ve dondurmaları yemeniz mümkün. 0 doğal meyveden üretilen sorbe ve dondurmalarının tadına gerçekten de doyulmuyor. İstanbul'da Bostancı, 4. Levent, Bağdat Caddesi, Çengelköy, Koşuyolu, Cihangir, Kadıköy, Bakırköy, Ispartakule, Maltepe, Çekmeköy, Batışehir olmak üzere 12 farklı şubesi bulunan YUSDO'yu mutlaka deneyin. Özellikle incirli ve erikli sorbeleri denemenizi tavsiye ediyoruz ;)

Girandola

İtalyan dondurmasının en doğal halini İstanbul'da müşterilerine sunan Girandola, dondurma yerken gerçek meyve tadını almanızı sağlayacak. Bitter çikolata ve bebe bisküvisinden yapılan dondurmaları en çok tercih edilenler arasında. Her ay farklı bir konseptte yeni dondurmalar sunan Girandola'nın yeni lezzetlerini de keşfedebilirsiniz ;)

Cremeria Milano

Dondurmaya düşkün olmayanın bile keyifle yeyebileceği nadir dondurmacılardan olan Cremeria Milano ile her kaşıkta keyif alacaksınız. Klasik İtalyan dondurmasını Türk damak tadıyla birleştiren Cremeria Milano’nun menüsünde Türkiye’ye özel balkabaklı, sakızlı, incirli ve hurmalı dondurmaları bulunuyor. Özellikle, vanilya, nutella ve gofret kombinasyonlu çeşidini şiddetle tavsiye ederiz. Fındık, nutella karışımıyla beraber de deneyebilirsiniz ;)

Cold Stone Dondurma

Listemize son olarak özel karışımlarıyla istediğiniz dondurmayı oluşturmanızı sağlayan Cold Stone'u ekliyoruz. Dondurma olarak liste içerisinde zayıf halkalardan biri olsa da içerisine koyduğunuz malzemelerle birlikte çok lezzet bir dondurma ortaya çıkartıyorsunuz.

Sosyal Medyada Paylaş:

Yorumlar (0)

İlk yorum yapan sen ol!


Yorum Ekle